مقالات

انواع روش های سرمایه گذاری

همه ما با کار کردن و مدیریت درست درآمد ها و حقوق های خود می توانیم مقداری پول را جمع آوری و پس انداز کنیم و این حجم پول را در زمینه های مختلف استفاده کنیم . موضوع اصلی که وجود دارد این است که شما صرفاً با جمع آوری و پس انداز پول های خود به رویا های که همیشه آرزوی آنها را داشته اید نمی رسید و چه بسا با عدم مدیریت درست همه پس اندازهای خود ر از دست بدهید . بنابراین علم به مدیریت پول و آشنایی با انواع روش های سرمایه گذاری  ، دارایی خود را چند برابر کنید از موضوعاتی بسیار مهمی است که شاید آن را در مدرسه و دانشگاه آموزش ندیده باشد .

بنابراین قصد داریم در این مقاله شما را با چند روش های سرمایه گذاری و حفظ و چند برابر کردن پول آشنا کنیم .

سرمایه گذاری در هنر

شما می توانید به خریداری آثار هنری که در کلکسیونر ها ، نمایشگاه ها ، گالری ها ، فروشگاه های اشیای هنری ،  حراجی های هنر ، عتیقه فروشی ها مجاز و … که به فروش می رسد بپردازید و در واقع با خرید این گونه آثار دست به سرمایه گذاری در حوزه هنر بزنید که هم ارزش پول و سرمایه های خود را چند برابر می کنید و هم می توانید چرخ صنعت هنر را به کردش در آورید و نقش به سزایی در اشتغال آفرینی کشور داشته باشید .

خرید ملک و مستعقلات

از دیر باز و تا کنون در هر نقطه از کره زمین خرید ملک و ایجاد کمی ارزش در درون آن توانسته برای صاحبان آنان ثروت ساز باشد و پول و سرمایه های آنها را چندین برابر کند .

امروزه سرمایه گذاری روی ملک تنها به خرید یک زمین یا آپارتمان و برج محدود نمی شود بلکه شما می توانید اقدام به خرید یک جزیره در کشوری چون یونان ، ساختن مراکز تفریحی و توریستی ، سهیم شدن در ساختن یک هتل ، خرید زمین در کره های دیگر منظومه شمسی و … بپردازید .

سرمایه گذاری روی تکنولوژی

دنیای امروزه دنیای تغییر و به روز بودن و نو شدن است . در واقع در هر ثانیه ای شما در سطح دنیا شاهد تغییرات زیادی در موضوعات مختلفی چون تکنولوژی هستید .

مثلا شما در سال 2000 یا 2005 شاهد گوشی های موبایل ساده ای بودید که تازه دوربین دار شده بودند ولی امروزه گوشی های موبایل تنها یک وسیله برای گرفتن یک تماس ساده نیستند بلکه کار های بسیاری میتوانید با آنها انجام دهید که 20 سال بیش برای انجام آن کار ها نیاز به یک کامیون وسایل مختلف بود و این موضوع علاقه افراد جوامع مختلف را به این امر زیاد می کند و این یعنی یک فرصت اقتصادی .

از این رو آگاه بودن از تغییرات مختلف در عرصه تکنولوژی ، خرید و فروش و یا تولید تکنولوژهای نوین می تواند یکی از عرصه های جدید دنیای سرمایه گذاری به شمار رود که می شود روی آن حساب باز کنید .

تامین سرمایه برای شرکت های استارتاپ

شرکت های استارتاپ به شرکت ها و سازمان های گفته می شود که در عرصه ها و نوآور های جدید فعالیت می کنند و در این زمینه دست به کار های نوآورانه ای می زنند . این شرکت های می توانند روند زندگی مردم را در ابعاد مختلف و همچنین در حوزه تخصص خود تغییر دهند و سبب  بهبود و ایجاد آرامش زندگی مردم شوند .

شما می توانید با یک تحقیق ساده از وجود این شرکت ها که برای آغاز و گسترش کار خود به سرمایه و پول نیاز دارند آگاه شوید و با یک مزاکره و ایجاد یک قرار داد محکم بین خود و آنها و  تعیین سرمایه مورد نیازآنها خود را در ایده ها ی نو پای در آن شرکت سهیم کنید و به سود های بالای در آینده دست پیدا کنید .

خرید طلا و سکه

خرید طلا و سکه که در واقع به نوعی یک روش سرمایه گذاری کوتاه مدت و آن هم با سود کم و یا بدون سود است بیشتر برای حفظ ارزش و مقدار پول در نظر گرفته می شود .

این روش سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که توانایی انجام و یا راه اندازی یک کسب و کار را ندارند و یا این که آشنای از بازارهای مالی را نداشته و نمی توانند در این زمینه ها ریسک کنند و یا این که مقدار پول پس انداز شده آنها کم است و فقط می خواهد ارزش پول خود را حفظ کنند مناسب و کارساز به شمار می رود .  شما می توانید با کمی پول پس انداز کردن مقداری طلا و سکه را تهیه کنید و آن را برای روز های مبادای خود نگه دارید تا حداقل ارزش همان مقدا پول خود را حفظ کنید . ولی توجه داشته باشید که خریداری مقدار بسیار زیادی از طلا و سکه نه تنها یک سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود بلکه یک جرم نیز به شمار می رود و در بعضی مواقع از آن به عنوان یکی از ابعاد پول شویی یاد می شود که می تواند آسیب های اقتصادی سنگینی را برای جامعه به وجود آورد .

خرید ارزهای بین المللی

در دنیا پول ها و ارزهای معتبری چون دلار آمریکا ، یورو اتحادیه اروپا ، پوند انگلستان و … وجود دارد که شما می توانید در جهت حفظ ارزش پول خود آنها را خریداری کرده تا در مواقع نیاز مانند سفرهای خارجه از آنها استفاده کنید تا به کمبود بوجه بر نخورید . در واقع خرید ارزهای بین المللی را نمی شود یک روش سرمایه گذاری در نظر گرفت بلکه از آن بیشتر به عنوان حفظ ارزش دارایی خود در شرایط از دست دادن ارزش پول ملی یا می شود .

وارد شدن به بورس و یا بازار های بین المللی

اگر شما قصد دارید که با پول خود بازی کنید و قواعد این بازی را یاد بگیرید قطعاً وارد شدن به بورس پیشنهاد خوبی است که می توانید با سرمایه گذاری درست درآن جا سرمایه ها و پول های خود را چند برابر کنید .

باید توجه داشته باید که وارد شدن به بورس نیاز به آموزش و یادگیری های به روز و زیر نظر استادان حرفه ای در این زمینه دارد . شما باید پس از ثبت نام در این زمینه در کارگزار های معتبر دنبال آموزش و یادگیری در زمینه روش های سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار و بازار های مالی باشید و خود این آموش دیدن را نیز به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید و نسبت به این آموزش ها متعهد باشید و سریعا و با دقت آنها را به کارگیرید .

شما در این روش سرمایه گذاری باید به خوبی به مطالعه و تجزیه وتحلیل تاریخچه و ابعاد مختلف شرکتی که می خواهید سهام آن را خریداری کنید بپردازید  . از جانبی در نظر گرفتن تحولات سیاسی و اقتصادی و این که چه تاثیری روی ارزش سهام آن شرکت دارد از واجبات انجام این گونه سرمایه گذاری ها به شمار می رود .

با وارد کردن پول خود در بورس و سرمایه گذاری در این زمینه این فرصت به تولید کنندگان زحمت کش داده می شود که حجم نقدینگی مورد نیاز کسب و کار خود را به جای گرفتن وام های با سود زیاد از سرمایه های شما تامیین کنند و شما را در کسب و کار خود سهیم کنند .

خرید ارزهای دیجیتالی

دنیای امروز دنیای سلطه فناوری و نوآوری است . در واقع با این شرایط مفهوم سواد نیز تغییر کرده و محدود به خواندن ، نوشتن ، حساب کردن و یا گرفتن یک مدرک دانشگاهی نیست . در این جهان که هر روز شاهد تغییرات روز افزون آن هستید اگر نتوانید خود را مسلط به علوم جدیدی چون رایانه و اینترنت کنید به عنوان بی سواد به شمار می روید .

ارزهای دیجیتالی که به عنوان پول های اینترنتی نیز شناخته می شود از جمله حوزه های است که باید به آن راه پیدا کرده و نسبت به آن شناخت کسب کرده و آنها را به عنوان یک دارایی باارزش برای خود و آیندگان خود در نظر بگیرید .

این گونه رمز ارز ها را می توانید از طرفی های مجاز و زیر نظر دولت ها تهیه کنید و شاهد رشد روز افزون آنها که به عنوان دارایی شما است باشید .

شروع یک کسب و کار

شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر در یک زمینه و حرفه خاص مهارت و تجربه ای را کسب کردید که اگر آن را توسعه دهید و به کار گیرید می توانید از آن به عنوان یک منبع درآمد عالی استفاده کنید .

شما می توانید برای شروع کسب وکار خود از پولی کم و با یک بینش وسیع و برنامه حساب شده اقدام کنید . مثلا ابتدا با یک سرمایه کم از خانه خود برای شروع کسب و کار خود استفاده کنید و محصولات و خدمات خود را در آن جا تهیه کنید . سپس با کمی توسعه می توانید اقدام به تهیه یک مغازه یا انبار نمایید و در صورت موفق شدن شما در بازار و این که توانسته اید محصولات خود را به فروش موفق برسانید می توانید یک کارخانه تاسیس کرده و همین طور به رشد خود ادامه دهید .

سرمایه گذاری روی خود 

قطعا بزرگ ترین روش های سرمایه گذاری که در دنیا می توان روی آن حساب باز کرد و همچنین انجام آن نیز باید در زندگی انجام شود  سرمایه گذاری روی خودتان می باشد .

منظور از سرمایه گذاری روی خود انجام مجموعه ای از کار ها و ایجاد عادت های در سبک زندگی شما است که باعث می شود از لحاظ روحی ، روانی و جسمی  فردی سالم و قوی شوید .

در زیر با برخی از روش های سرمایه گذاری روی خود آشنا می شوید :

سلامت دهان و دندان

از ارزشمند ترین نعمت ها و ثروت های که هر انسانی از پروردگار خود دریافت می کند همین دندان و لثه های زیبا و سالم است . ولی باید توجه داشته باشید که از این گنجینه های خود حفاظت کنیم و آنها را سالم و سلامت نگه داریم . از این رو با ایجاد یک تعهد در عادات روزمره سعی کنید که به حفظ و بهداشت دهان و دندان خود به صورت روزانه بپردازید و یا این که با پرداخت مبالغی پول برای نخ دندان ، مسواک ، خمیردندان و شوینده های خوب در واقع نوعی سرمایه گذاری برای خود در نظر بگیرید تا صاحب دهان دندان های زیبا و سالم باشید .

زیبای پوست ، مو و چهره

هر انسانی این نیاز را دارد که مورد توجه واقع شود و از این راه بتواند عزت نفس و همچنین اعتماد به نفس خود را افزایش دهد . از این رو باید سلامت و زیبای مو و پوست خود را مورد توجه قرار دهد و روی آنها مقداری پول به عنوان یک سرمایه گذاری کنار بگذارد . با مراجعه به یک پزشک متخصص و انجام یک دوره درمانی و اجرای دستورعمل پزشک می توانید سلامت و زیبای پوست و موی خود را حفظ کنید و از داشتن این سرمایه گزاری لذت ببرید .

سلامت و تنومند کردن بدن

زندگی امروزی زندگی سرشار از آسایش است. این به معنای آن است که نوع سبک زندگی و اشتغال افراد برای امرار معاش به گونه ای شده است که کمترین فعالیت فیزیکی را انجام می دهند و از جانبی با خوردن غذا های سر شار از انواع ویتامین ها انواع چربی ها و قند ها را آن هم به مقدار زیاد وارد بدن می کنند و اگر این افراد در تلاش برای سوزاندن این مقدار و حجم از چربی و مواد قندی نباشند قطعا ضرر های سنگینی را برای سلامت خود به وجود می آورند .

به این منظور افراد باید سعی کنند یکی از گران قیمت ترین و ارزشمند ترین دارای های  خود یعنی سلامت خود رابهبود ببخشند . یکی  از این روش های انجام فعالیت های بدنی و ورزش های روزانه با توجه به علاقه و توان افراد می باشد .

شما کافی است وقت مشخصی از روز را تعیین کنید و به یکی از مراکز و باشگاه های ورزشی رفته و زیر نظر یک مربی ورزش خوب با توجه به توانایی و خصوصیاتی بدنی متفاوت خود فعالیت های ورزشی را انجام دهید تا به این وسیله سلامت و زیبای بدنی خود را به ارمغان آورید .

زیبای رخ ، استایل و پوشش

خرید یک لباس زیبا و، با کیفیت و قیمت مناسب یک هزینه در نظر گرفته نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری بسیار خوبی است که باعث بالا رفتن سطح روابط اجتماعی شما و همچنین حفظ و افزایش اعتماد به نفس شما می شود .

با رفتن به مراکز خرید و یا فروشگاه های اینترنتی در زمینه مد و پوشاک می توانید لباس خوب و زیبا و با کیفیتی که مناسب با بوجه  شما باشد را تهیه کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید و توجه دیگران را به خود جلب کنید .

مشاوره رفتن

همه ما در همه حال و در هر زمانی به یک مرشد و یک استاد در زندگی نیاز داریم تا بتوانیم نواقص و مشکلات خود را شناسایی کنیم و در صدد رفع آنها بر آیم و خود را تبدیل به یک انسان کامل تر کنیم .

یک مشاور می توانید یکی از اعضای خانواده ، یک دوست ، همکار و یا صرفاً یک مشاور متخصص باشد . شما کافی است فقط غرور خود را کنار گذاشته و فروتنی بیشه کنید و با مراجعه به آن شخص و بازگو کردن مشکل خود از او راهنمایی بگیرید و مشگلات و بحران های خود را حل کنید و در زندگی و کار خود به تکامل برسید .

یادگیری و آموزش

واقعیت زندگی این است که هر انسانی با هنر و مهارتی که دارد و ارزشی که با آن مهارت ها ایجاد می کند مورد شناخت و احترام قرار می گیرد . یکی از موضوعات بسیار مهمی که در طول عمر خود باید در نظر بگیریم این است که در زمینه ای خاص با توجه به علاقه خود به مهارت های  آشنا شده و با تمرین در آن زمینه تبدیل به یک حرفه ای شویم . پس مهم ترین سرمایه خود ما هستیم که باید در پی بالا بردن ارزش این سرمایه باشیم .

خیلی از افراد جامعه فکر می کنند که یادگیری و آموزش فقط مختص به دانشگاه ، مدرسه و گرفتن یک مدرک تحصیلی است . ولی در واقع یک انسان همان گونه که هر روز به مواد غذایی برای سیر شدن شکم خود احتیاج دارد باید بار و مواد ذهنی درستی را وارد ذهن و مغز خود کند .

شما می توانید به دیدن فیلم آموزشی در زمینه مورد علاقه خود و یا رشته و شغل تخصصی خود کلی آموزش کسب کنید . از همه مهم تر خرید و خواندن کتاب است . این را در نظر بگیرید که خرید یک کتاب هزینه نیست بلکه نخواندن یک کتاب هزینه ای است که زندگی از شما می گیرد . با خریدن یک کتاب و خواندن و به کارگیری آن می توانید بهترین سرمایه گذاری را در زندگی خود انجام دهید و تبدیل به یک انسان دیگر شده و که دارای یک شخصیت کامل است .

سفر رفتن

یکی از نیاز های اصلی انسان کسب آرامش و لذت بیشتر از زندگی است . همه ما یک بار عمر می کنیم و چه خوب است که در این فرصت استثنایی و محدود نهایت استفاده را از آن ببریم و مقداری از پولی که پس انداز کرده ایم را در این راه استفاده کنیم .

غذای سالم خوردن

بدن شما برای انجام فعالیت های روزانه خود در هر اموری نیاز به سوخت دارد و شما این انرژی و سوخت را از طریق مصرف مواد غذایی کسب می کند . این موضوعی بسیار مهمی است که شما چه نوع مواد غذاایی را مورد مصرف قرار می دهید در واقع شما تبدیل به همان چیزی می شوید که به عنوان مواد غذایی از آن استفاده کرده اید یعنی اگر بدون آگاهی به انتخاب مواد غذایی که ارزش غذایی آنها بسیار پایین است اقدام کنید حتما خوردن و مصرف این غذا ها بدن شما را دچار مشگل می کند و قطعا به بیماری های مختلف مواجه می شوید .

پس با مراجعه به پزشگان متخصص در این زمینه با مواد غذایی آشنا شوید که هم متناسب با سیستم بدن شما است و هم دارای ارزش غذایی بالا می باشد و با درست مصرف کردن آنها دارای یک بدن سالم و با کارکرد بالا شوید .

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “انواع روش های سرمایه گذاری

 1. نیکا گفت:

  به نظر من هم بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودمان است.

  1. سِله آرت گفت:

   سلام
   درود بر شما
   کاملا صحیح است . تا خودمان را قوی نکنیم نمی توانیم زندگی و کسب خود را قوی کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *